Sælg din bil hurtigt & nemt hos os

Ring: +45 91 11 15 16

Har du fået nok af bilen, måske den kører ikke længere? Eller du bare gerne vil have en ny bil? Det kan også være at synsfristen nærmer sig og du ikke orker besværet med bilen, så kan vi komme dig til undsætning. Ring til os i dag og vi giver det bedste tilbud du kan få.

Galleri

Skrotpræmie

Hvor meget kan jeg få i skrotpræmie i 2022? Det kommer an på nogle forskellige faktorer. Bl.a. hvordan er bilens stand, dens mærke, kører bilen, bilens model, dele, ekstra udstyr og andet.

 

R

Gode åbningstider

Som en del af vores fantastiske service tilbyder vi fordelagtige åbningstider. Vi har åbent i hverdagene ind til kl 20.00 og i weekenderne til klokken 18.00. Du kan derfor altid ringe til os.

Straks afhentning

Vi tilbyder straks afhentning. Det betyder at vi afhenter bilen inden 24 timer fra at du har accepteret vores tilbud på din skrotbil. Det synes vi er i orden! Ring og hør nærmere om din bil.

Sælg din bil til en god pris

Når din bil har kørt sine sidste kilometer, eller du gerne vil købe en ny bil så skal du af med din gamle bil. Hvor meget kan du så få for din gamle bil? Hvis du skrotter bilen har du automatisk ret til at få skrotningsgodtgørelsen på 2200 DKK. Sælger du dog din bil til os kan du oftest få langt mere end de 2200 DKK. I yderste tilfælde kan vi udbetale helt op til 100.000 DKK for din gamle bil. Hvad afhænger prisen så af, spørger du? Prisen afhænger af forskellige faktorer, som påvirker salgsværdien af bilen. Det er sådan noget som fx. bilens stand, bilens mærke, bilens model, bilens motor, ekstraudstyr og andet. Vi hjælper med afhentning af bilen, afmelding eller omregistrering af bilen så du kan få dine forsikringspenge samt vægtafgift tilbage. Det sparer dig penge og besvær. 

Vi gør meget hos danskautoskrot for at spare kunden for hovedpine. Derfor tager vi os af alt slags papirarbejde, så du skal gøre minimalt. Vi gør det nemt, hurtigt og sikkert at sælge sin bil. Det kan dog ikke altid lade sig gøre, at sælge sin bil hvis bilens stand er for dårlig. For hvis bilen er for dårlig så skal den skrottes, og det betyder du får skrotningsgodtgørelsen. Du kan dog i enkelte tilfælde godt få mere for de 2200 eller mindre end de 2200. Det kommer igen an på den enkelte bil, afhentning, lokation og andet. 

Kontaktoplysninger

Afdelinger:

Vi dækker hele sjælland og har mange samarbejdspartnere i Jylland.

}

Åbningstider:

Vores åbningstider er som følgende:

Man – Fre: 08 – 20 Lør og Søn: 08 – 18

Telefon:

Vi har telefontid i åbningstiderne. Du kan frit ringe, senge en besked eller sende en mail.

Du kan også kontakte os igennem formularen her

Skrotning af bil hos DanskAutoSkrot

Når du skal skrotte din bil er det meget nemt hos DanskAutoSkrot. Vi skrotter din bil med hensyn til miljøet, samtidig med at vi udbetaler en god skrotpræmie på din skrotbil. Læs mere om, hvad vi tager hensyn til når vi skrotter biler hos DanskAutoSkrot.

Skrot bilen med omtanke for miljøet

Vi tænker altid miljøet ind i, når vi skrotter bilerne. Herudover støtter vi miljøgavnlige initiativer.

Gode anmeldelser og stjerne service

Skrot-bil Autoophug får gode anmeldelser, fordi vi sætter en ære i at give kunden en god oplevelse og yde god service. Du ser derfor altid vores medarbejdere venlige.

Gode skrotpriser

Vi udbetaler gode skrotpræmier. Især når vi køber bilen, har du som sælger meget at vinde. Vores skrotpriser er altid fordelagtige.

Gratis afhenting i mange områder

I mange områder tilbyder vi gratis afhenting og på den måde kan du spare en del penge, når du skal skrotte din bil hos skrot-bil autoophug.
Hvor meget kan man få i skrotræmie?

Det kommer helt an på bilen. Nogle skrotbiler udløser en skrotpræmie helt op til 4000 DKK. Andre skrotbiler kun op til 2200. Det kommer an på om det er en diesel skrotbil, årgang, stand, model og mærke.

Hvordan foregår skrotning af bil hos DanskAutoSkrot?

Når vi skal skrotte biler så er der en række forhold vi tager. Eksempelvis så sikrer vi en simpel process for kunderne, som de kan forstå og vi kan stå inde for. 

Skrot din bil til en god skrotpris