Sælg din bil hurtigt & nemt hos os

Ring: +45 91 11 15 16

Ønsker du at sælge din bil hurtigt? Har du fået nok af bilen, måske den ikke kører længere? Eller du bare gerne vil have en ny bil? Det kan også være at synsfristen nærmer sig og du ikke orker besværet med bilen, så sælg din bil hurtigt hos os. Vi kan komme dig til undsætning. Ring til os i dag og vi giver det bedste tilbud du kan få.

En bil uden afgift kan sælges til os og vi kan videresælge til eksempelvis udenlandske kunder. Når vi køber din bil uden afgift, kan dens fremtid se forskellige ud. Er bilen i god stand, så kan vi sælge den til leasing, sælge den videre uden afgift eller registrere bilen og sælge den på det brugte marked. Ønsker du et salg eller køb af bil uden afgift, er du altså meget velkommen til at kontakte Dansk Autoskrot. Ring til os på +45 91 11 15 16 eller benyt vores kontaktformular, så vender vi hurtigt tilbage.

Det sikre valg til køb af bil uden afgift

Vi køber alle typer af biler herunder varevogne, personbiler, bil uden afgift og lignende. Uanset bilens stand så foretager vi køb af bil uden afgift. Vi vurderer bilens stand, om den skal skrottes eller sælges videre og dermed også din pris. Det er intet problem at skrotte en bil uden afgift eller at videresælge den til udlandet. Ved at benytte os til salg og køb af bil uden afgift er du sikret en tryg proces som håndteres korrekt. Samtidig tager vi os af papirarbejdet, så du sparer tiden og besværet.

Vores mange års erfaring er din garanti for korrekt håndtering af biler, uanset om de skal skrottes, sælges videre, eksporteres eller du står som køber. Ønsker du at købe en bil uden afgift, men er boende i Danmark, så skal den registreres. Vi hjælper gerne ved spørgsmål omkring salg og køb af biler uden afgift.

Biler uden afgift købes

Står der en bil i garagen og samler støv? Ønsker du dig en ny bil eller er behovet bare ikke det samme? Du kan altid sælge din gamle bil til os uanset om den kan køre eller ej. Vi opkøber gamle biler og istandsætter dem eller skrotter dem. Vi skal nok vurdere din bils stand og give dig den rette pris for bilen. Du får altid et uforpligtende tilbud hos DanskAutoSkrot. Biler uden afgift købes til både skrot og videre salg.

Kontakt os på +45 91 11 15 16 eller udfyld vores formular, så vender vi tilbage med svar på dine spørgsmål og et uforpligtende tilbud. Vi skal nok tage os af papirarbejdet herefter, vi henter bilen inden for få dage og du får pengene med det samme. Det er nemt, hurtigt og sikkert at handle biler uden afgift hos DanskAutoSkrot. Vi glæder os til at høre fra dig.

Galleri

Skrotpræmie

Hvor meget kan jeg få i skrotpræmie i 2024? Det kommer an på nogle forskellige faktorer. Bl.a. hvordan er bilens stand, dens mærke, kører bilen, bilens model, dele, ekstra udstyr og andet.

 

R

Gode åbningstider

Som en del af vores fantastiske service tilbyder vi fordelagtige åbningstider. Vi har åbent i hverdagene ind til kl 20.00 og i weekenderne til klokken 18.00. Du kan derfor altid ringe til os.

Straks afhentning

Vi tilbyder straks afhentning. Det betyder at vi afhenter bilen inden 24 timer fra at du har accepteret vores tilbud på din skrotbil. Det synes vi er i orden! Ring og hør nærmere om din bil.

Sælg din bil til en god pris

Når din bil har kørt sine sidste kilometer, eller du gerne vil købe en ny bil, så skal du af med din gamle bil. Hvor meget kan du så få for din gamle bil? Sælg din brugte bil til en god pris hos os. Hvis du skrotter bilen har du automatisk ret til at få skrotningsgodtgørelsen på 2200 DKK. Sælger du dog din bil til os kan du oftest få langt mere end de 2200 DKK. I yderste tilfælde kan vi udbetale helt op til 100.000 DKK for din gamle bil. Hvad afhænger prisen så af, spørger du? Prisen afhænger af forskellige faktorer, som påvirker salgsværdien af bilen. Det er faktorer som fx. bilens stand, bilens mærke, bilens model, bilens motor, ekstraudstyr og andet. Vi hjælper med afhentning af bilen, afmelding eller omregistrering af bilen, så du kan få dine forsikringspenge samt vægtafgift tilbage. Det sparer dig penge og besvær. Sælg din brugte bil til os – nemt og hurtigt uden ekstra besvær.

Vi gør meget hos DanskAutoSkrot for at spare kunden for hovedpine. Derfor tager vi os af alt slags papirarbejde, så du skal gøre minimalt. Vi gør det nemt, hurtigt og sikkert at sælge din bil. Det kan dog ikke altid lade sig gøre, at sælge sin bil, hvis bilens stand er for dårlig. For hvis bilen er for dårlig så skal den skrottes, og det betyder du får skrotningsgodtgørelsen. Du kan dog i enkelte tilfælde godt få mere for de 2200 eller mindre end de 2200. Det kommer igen an på den enkelte bil, afhentning, lokation og andet. 

Selvom du måske tænker at bilen har kørt de sidste kilometre, så kan det altid betale sig at kontakte os først. Vi giver et uforpligtende tilbud og måske vi kan videresælge din bil, så du tjener gode penge på den fremfor at skrotte den. Kontakt os på +45 91 11 15 16 eller via formularen, så vurderer vi, hvad du kan få for din bil, om den kan sælges videre eller om den skal skrottes.

Kontakt os og sælg din gamle bil

Har du behov for at sælge din gamle bil lynhurtigt, så er vi din redning. Vi opkøber stort set alle biler, da vi har erfaring med videresalg trods bilens slitage. Vi er dit bedste bud på et godt salg af en gammel bil. Det er ofte meget svært at sælge gamle biler privat, da folk både forhandler med pris og er skeptiske. Benyt os til salg af din gamle bil og vær sikker på en hurtig og god handel. Ring til os eller send dine oplysninger via formularen, så køber vi din gamle bil med glæde. Det er langt nemmere og mere effektivt end selv at sælge bilen. 

Vi kan sælge din gamle bil til eksport i udlandet. Derfor er værdien du får for din brugte bil ofte bedre hos os end ved andre forhandlere eller private salg. Vi sørger for alt papirarbejdet, du får en god pris. 

Kontaktoplysninger

Afdelinger:

Vi dækker hele sjælland og har mange samarbejdspartnere i Jylland.

}

Åbningstider:

Vores åbningstider er som følgende:

Man – Fre: 08 – 20 Lør og Søn: 08 – 18

Telefon:

Vi har telefontid i åbningstiderne. Du kan frit ringe, senge en besked eller sende en mail.

Du kan også kontakte os igennem formularen her

Skrotning af bil hos DanskAutoSkrot

Når du skal skrotte din bil er det meget nemt hos DanskAutoSkrot. Vi skrotter din bil med hensyn til miljøet, samtidig med at vi udbetaler en god skrotpræmie på din skrotbil. Læs mere om, hvad vi tager hensyn til når vi skrotter biler hos DanskAutoSkrot.

Skrot bilen med omtanke for miljøet

Vi tænker altid miljøet ind i, når vi skrotter bilerne. Herudover støtter vi miljøgavnlige initiativer.

Gode anmeldelser og stjerne service

Skrot-bil Autoophug får gode anmeldelser, fordi vi sætter en ære i at give kunden en god oplevelse og yde god service. Du ser derfor altid vores medarbejdere venlige.

Gode skrotpriser

Vi udbetaler gode skrotpræmier. Især når vi køber bilen, har du som sælger meget at vinde. Vores skrotpriser er altid fordelagtige.

Gratis afhenting i mange områder

I mange områder tilbyder vi gratis afhenting og på den måde kan du spare en del penge, når du skal skrotte din bil hos skrot-bil autoophug.
Hvor meget kan man få i skrotræmie?

Det kommer helt an på bilen. Nogle skrotbiler udløser en skrotpræmie helt op til 4000 DKK. Andre skrotbiler kun op til 2200. Det kommer an på om det er en diesel skrotbil, årgang, stand, model og mærke.

Hvordan foregår skrotning af bil hos DanskAutoSkrot?

Når vi skal skrotte biler så er der en række forhold vi tager. Eksempelvis så sikrer vi en simpel process for kunderne, som de kan forstå og vi kan stå inde for. 

Skrot din bil til en god skrotpris